Bytomskie Centrum Rehabilitacji i SPA

tel. 664 284 404

info@spa-medica.pl

Fizykoterapia

Krioterapia

Jest to forma zimno lecznictwa z zastosowaniem temperatur poniżej 0°C. Krioterapia miejscowa polega na przyłożeniu w miejscu zmienionego chorobowo niskiej temperatury co powoduje zamarznięcie zawartości komórek i pękania błon biologicznych co wspomaga ich regeneracje.

Zabieg ten ma działanie przeciwzapalnie, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe.

Laseroterapia

Zabieg ten polega na stymulowaniu chorobowo zmienionych tkanek promieniowaniem laserowym. Zabieg ten łagodzi ból, zwiększa utlenienie krwi oraz ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i immunostymulacyjne.

Ultradźwięki

Jest to zabieg polegający na oddziaływaniu ultradźwiękami na odsłoniętą skórę chorej okolicy. Ultradźwięki wytwarzane są przez specjalną głowicę i przekazywane tkankom w celu wywołania w nich działania cieplnego, mechanicznego i fizykochemicznego. Zabieg ten działa przeciwbólowo, zmniejsza napięcie mięśni, rozszerza naczynia krwionośne, hamuje procesy zapalne.

Magnetoterapia

To metoda leczenia pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości, która mobilizuje procesy odpornościowe i regeneracyjne.

Elektroterapia

Zajmuje się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.